Botulotoxin-odstraňovanie mimických vrások

Botulotoxin je látka,ktorá zabrańuje prenos nervového impulzu na svalstvo a týmto účinkom bráni vzniku a zmenšuje už existujúce mimické vrásky/hlboké/resp.ich ruší.

Aplikuje sa veľmi malé množstvá, vyjadrené v jednotkách,do problémových partií-najčastejšie do oblasti očí-vrásky smiechu,do oblasti glabely -medzi obočie-vrásky hnevu a do čela.Aplikuje sa aj v iných lokalitách,ale podstatne zriedkavejšie.
Účinok po prvej aplikácii trvá asi 4 mesiace po ďaľšej aplikácii trvá asi rok.Schopnosť kontrakcie svau po každej aplikácii je menšia,takže vráska sa netvorí.

Kedy sa botulotoxín nesmie podať:

Ak má klient alergiu na niektorú zložku prípravku, v prípade tehotenstva, kojenia, nervovosvalového ochorenia (Myastenia gravis, Lambert Eaton syndróm), poruchy zrážania krvi, zápalu v mieste vpichu, užívania niektorých liekov (aminoglykozidové antibiotiká, spektinomycín, myorelaxanciá, lokálne anestetiká, nesteridé antireumatiká, antikoagulanciá, blokátory kalciových kanálov, antimalariká, inhibítory cholinerázy).

Možné nežiaduce účinky

Vo všeobecnosti táto metóda patrí medzi najbezpečnejšie a najúčinnejšie. V ojedinelých prípadoch sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky,ktoré  nie sú trvalé. Sú to: svrbenie, začervenanie v mieste vpichu, ktoré môže pretrvávať do 3 hodín po zákroku, drobné modriny v mieste vpichu, bolesti hlavy, prechodné chrípkové príznaky.
Ostatné nežiaduce účinky, ktoré sa môžu vyskytnúť, priamo súvisia s ošetrovanou lokalitou, napr. pokles horného viečka (aplikácia v oblasti medzi obočím), pokles obočia (aplikácia v oblasti čela), asymetrický úsmev (ústne kútiky) a podobne. V ojedinelých prípadoch sa efekt nerozvinie (prítomnosť protilátok v organizme proti BTX typu A).

Po zákroku je potrebné dodržať nasledovné zásady:

  • Počas 4 hodín: nepredkláňať sa, neľahnúť si, nedotýkať sa ošetrených oblastí, dôkladne precvičiť svaly liečených oblastí).
  • Počas 2 dní: neodporúča sa nadmerná fyzická záťaž
  • Počas 2 týždňov: neabsolvovať kozmetickú masáž ani ošetrenie pleti.

Cena podávania botulotoxínu

Cena za aplikáciu: medziobočie: 125 €
Cena za aplikáciu: okolie očí 125 €
Cena za aplikáciu: čelo 125 €
Cena za aplikáciu: čelo + medziobočie 180 €
Cena za aplikáciu: oči + medziobočie 180 €
Cena za aplikáciu: čelo + oči 200 €
Cena za aplikáciu: čelo +oči + medziobočie 225 €
Dysport v aplikácii potenie podpazuší 250 €
Dysport v aplikácii potenie dlaní a stupají 250 €Výhodou aplikácie dysportu je cena pre klientov. Istou nevýhodou je potreba 3 klientou v skupine.

 
Novinky

Plexr

Revolučná a patentovaná inovácia v oblasti estetickej medicíny a chirurgie.

čítaj viac