IPL (Intense Puls Light, čiže intenzívne pulzné svetlo) je liečebným nástrojom, ktorý umožňuje korekciu rôznych kožných porúch ako známky nadmerného starnutia, malé cievky a pigmentové škvrny. Ponúka bezpečné neinvazívne riešenie Vašich individuálnych problémov Zabezpečuje vynikajúce kozmetické výsledky pomocou procesu nazývaného fotoomladzovanie. S využitím IPL možno tiež epilovať s dobrými výsledkami. IPL sa skladá z rôznych vlnových dĺžok - na rozdiel od laseru, ktorý je monochromický. 

  

Vlnové dĺžky pri aplikácii IPL sú pohlcované rôznymi vrstvami pokožky a tak sa IPL využíva pri špeciálnych dermatokozmetických ošetreniach ku ktorým patria aj:

 Fotoepilácia - ide o cielené poškodzovanie vlasových folikulov absorpciou svetla ošetrovacieho záblesku vo vlasovom pigmente melamíne. Vlas sa z folikulu uvoľňuje a stráca schopnosť neskoršej tvorby vlasu.V priemere je potrebné, aby sa epilácia / depilácia opakovala v dostatočných časových intervaloch Tento počet platí pre každý laser alebo intenzívne pulzné svetlo (prístroj podobný laseru) používané na epiláciu. Dôvodom je priebeh rastových fáz chlpu. Počet epilácií je totiž priamo závislý na počte chlpov v rastovej fáze (anagéne), čiže závisí na vlastnostiach organizmu, a nie epilačného prístroja. Akékoľvek informácie o trvalej epilácii po jednom alebo dvoch zákrokoch nemôžu byť pravdivé. V nízkom percente prípadov, v závislosti na individuálnych vlastnostiach pokožky a ochlpenia môže byť počet potrebných opakovaní epilácie nižší alebo vyšší. Laserová epilácia predstavuje v súčasnosti najprogresívnejšiu metódu trvalej redukcie nežiadúceho ochlpenia. Prístroj IPL poslednej generácie, používaný na našom pracovisku, je jeden z najkvalitnejších epilačných laserov aké v súčasnosti existujú. Je vysoko účinný a veľmi bezpečný.

 

Fotoomladenie - cielene poškodzuje molekuly "starého " kolagénu, vyvoláva ich stiahnutie a dochádza k vyplutiu kože a vyhladeniu drobných vrások. Indikuje sa likvidácia starého kolagénu so všetkými pozitívnymi prejavmi na koži. Zvýši sa elasticita, koža sa vypne a zreteľne vyhladí.

 

Likvidácia pigmentových škvŕn - na rozdiel od fotoepilácie sa svetlo ošetrovacieho záblesku vychytáva priamo v pigmente nežiadúcich škvŕn, ktoré sú výraznou estetickou chybou kože najmä v súvislosti s procesmi jej starnutia.

 

 Odstraňovanie cievnych lézií - svetlo ošetrovacieho záblesku sa absorbuje v červenom krvnom farbive hemoglobíne a jeho oxidovanej forme oxihemaglobíne. Tieto dve formy krvného farbiva podmieňujú zreteľné nežiadúce estetické prejavy na koži, či už sú dobre viditeľne rozšírené cievky, alebo difúzna červeň, spôsobená rozšírením kožných kapilár.

 

Intenzívne pulzné svetlo sa dá veľmi efektívne použiť aj pri ošetrení ťažkých zápalových aj nezápalových formách akné spojených s hnisavými reakciami.

 

Ošetrenie je veľmi jednoduché, nebolestivé, efektívne a nemá žiadne známe vedľajšie účinky.

 

IPL (Intense Puls Light, čiže intenzívne pulzné svetlo) je liečebným

 
Novinky

Plexr

Revolučná a patentovaná inovácia v oblasti estetickej medicíny a chirurgie.

čítaj viac