Intenzívne pulzné svetlo (IPL) ako jedna s najnovších technológií používaná v kozmetike našla svoje nezastupiteľné miesto  v trvalej depilácii.

Princípom selektívnej termolýzy dochádza k zničeniu vybraných buniek teplom, zataveniu cievok, ktoré vyživujú vlasový korienok čím dochádza k jeho zničeniu a odumretiu chĺpka. Ide o absorbciu svetla ošetrovacieho záblesku vo vlasovom pigmente, pričom sa svetlo mení na teplo, ktoré poškodzuje vlasový folikul v rastovej fáze. Vlas, chĺpok sa uvoľňuje a poškodení folikul stráca schopnosť neskoršej tvorby chĺpku.

Ak sa ošetrenie opakuje približne v 5-6 týždňových intervaloch postihnú sa postupne aj také folikuly, ktoré boli pri predchádzajúcich ošetreniach v kľudových fázach, chĺpky z nich nevyrastali a šetrenie ich nepostihlo.

Metóda je bezbolestná, veľmi rýchla - doba trvania je daná veľkosťou plochy, ktorú depilujeme na požiadanie klienta. ďaka špičkovému prístroju HPL 100, ktorý má dokonale vyriešené chladenie s 2x destilovanou vodou nie je potrebné využiť žiaden chladivý gél pred ani po výkone. počet ošetrení je priemerne 6-8, závisí však od typu pokožky, intenzity ochlpenia a chĺpku.

Prednosťou tejto metódy je možnosť odstránenia akýchkoľvek chĺpkov od čiernych po blond a dokonca je možné odstránenie aj bielych chĺpkov. Výkon možno vykonať počas celého roka, v lete pred- a po ošetrení je potrebné chrániť pokožku pred pôsobením svetelného žiarenia, priamemu slnku aj v soláriu. Neprehliadnuteľnou výhodou je vzhľadom k trvalým výsledkom cena výkonu.


Cenník depilácie
 
Novinky

Plexr

Revolučná a patentovaná inovácia v oblasti estetickej medicíny a chirurgie.

čítaj viac