To, že sa zázraky dejú aj v medicíne dokazujú prevratné novinky z oblasti plastickej chirurgie. Keď už sa zdalo, že liposukciu pri zbavovaní sa prebytočných tukov nič nepredbehne, je tu injekčná lipolýza. Zaujímavá, veľmi účinná nová metóda, ktorá vás zbaví tukových vankúšikov navždy. Ako?

Estetická medicína vysvetľuje tento zákrok nasledovne: do problémových partii vstrekne lekár ihlou zmes zo sójových zŕn. Tým sa naštartuje rozpúšťanie tuku, ktorý sa vylúči z tela von. Vaše zásoby tuku sa jednoducho rozpustia. Je to skutočne také jednoduché a hlavne, bezbolestivé?

 

Treba hneď na začiatku pripomenúť, že táto procedúra je vhodná najmä na miesta, kde je menej tukových zásob, čiže v podbradku, v predkolení, ale aj na modelovanie stehien alebo bruška. Lipolýza nelieči tučnotu, skôr tvaruje ženy s normálnou hmotnosťou, ale jemnou estetickou vadou.

Ako to prebieha?
Pocedúra sa vykonáva ambulantne, trvá zhruba trištvrte hodinu. Môže sa opakovať, ale obyčajne stačia dve návštevy na klinike. Výsledok? Tukové vankúšiky sa nanovo nevytvárajú. Mnohé ženy stoja pred dilemou, či sa rozhodnúť pre liposukciu alebo lipolýzu.

Rozdiel je v tom, že lipolýza ne je operácia, tuk vám zmizne rýchlejšie. Lipolýza nie je bolestivá, skôr ide o nepríjemné svrbenie v podkožnom tkanive. Po zákroku badať sčervenanie pokožky, ktoré behom pár dní zmizne.

Rozpúšťanie nadbytočného tuku jednoducho pomocou injekcie - fascinujúca myšlienka, pri ktorej sa do neželaných tukových vankúšikov injekčne aplikuje fosfatidylcholín získavaný zo sójových bôbov.

Injekčná lipolíza nie je žiadnym zázračným prostriedkom na chudnutie. Je však možné tukové vankúšiky, ktorých sa nemožno zbaviť vhodným stravovaním ani cieleným pohybom rozpustiť a odbúrať v metabolizme.

Preparát sa vstrekne pomocou najjemnejších ihiel priamo do postihnutej oblasti. Tam dôjde k rozpusteniu tukových buniek a zvýšenému odbúraniu tuku. Taktiež sa koža v dôsledku jej elastickosti stiahne a vytvorí sa hladký homogénny povrch.

Medzi oblasti, ktoré je možné ošetriť patria:

  • Oblasť tváre - dvojitá brada, líca
  • Telo - stehná, vnútorné stehná, spodok sedacej časti tela, pneumatiky na páse u mužov, boky, horná a spodná časť brucha, tukové vypukliny na ramenných kĺboch, nadlaktia, kolená a časti chrbta
  • Ošetrenie celulitídy - stehná

Spravidla sú na úspešné ukončenie terapie potrebné 2-4 ošetrenia v rozpätí 6-8 týždňov.

 
Novinky

Plexr

Revolučná a patentovaná inovácia v oblasti estetickej medicíny a chirurgie.

čítaj viac