Mezoterapiu zaraďujeme medzi neinvazívne omladzovacie metódy. Táto prevratná metóda spočíva v aplikácii špeciálnych roztokov mikroinjekciami,rollerom,resp.najnovšie  dermapenom-špeciálnym vibrujúcim perom s ihličkami.

Špeciálnym druhom mezoterapie je MEZOLIFT. Pri tejto metóde ide o podkožnú aplikáciu zmesi vitamínov spolu s kyselinou hyalurónovou.

Roztoky obsahujúce zmes vitamínov, koenzýmov a aminokyselín injikujeme do strednej vrstvy kože. Tieto látky zlepšujú stav a funkciu kože, čím je možné dosiahnuť vyhladenie stredne hlbokých vrások.

Ide o mierne bolestivý výkon,ale pri použití znecitlivejúceho krému, je výkon minimálnme bolestivý .


V čom spočíva princíp mezoterapie?

Špeciálne liečebné roztoky obsahujú vysoké koncetrácie vitamínov, aminokyselin, minerálov, koenzýmov a nukleových kyselín.

Vitamínové komplexy sú nepostrádateľné pre ľudský organizmus a hlavne pre epidermálnu vrstvu pokožky. Vitamín A je dôležitý pre činnosť keratinocytov, vitamín C pre činnosť melanocytov, ktoré sa nachádzajú v epidermálnej vrstve pokožky.

Aminokyseliny sú dôležité pre obnovu štruktúry samotnej kože a minerály v tomto komplexe udržujú vlahu po aplikácii biologického roztoku.

Koenzýmy sú životne dôležité antioxidačné látky. V organizme vstupujú do reakcie so škodlivými molekulami a tým zlepšujú stav a funkciu kože. Injikovaním kombinácie týchto látok je možné dosiahnuť vyhladenie stredne hlbokých vrások.

Najnovšie podávame v rámci mesoterapie špeciálne séra od fy. Plazan (viď článok  Plazan ), ktoré predstavujú špičky podávaných látok látok v rámci mesoterapie.

Čo očakávame od  mesoterapie

 • Omladenie vzhľadu pokožky s hydratáciou a revitalizáciou
 • Odstránenie drobných vrások
 • Vyrovnávanie farebných rozdielov pleti
 • Odstraňovanie jazvičiek po akné

Ako časti treba výkon opakovať:

Podľa použitého prípravku a podľa toho akú techniku použijeme/inj.forma,roller resp.súčasnú novinku dermapen/ je vhodné zopakovanie kúry 3-4 x v odstupe jedného mesiaca.

Cena sa odvíja od použitého prípravku,ktorý si klientka vyberie.
Maximálna cena je do 80 €.

Vlasová mesoterapia

Invazívná vlasová mesoterapia sa používa na ošetreniu vlasov a vlasovej pokožky. Prípravok rady DermaHeal HL (mezoterapeutický roztok na obnovenie rastu vlasov),  ktorý pri mezoterapii aplikujeme, je produkt najvyššej kvality v súlade s európskými štandardmi .

Indikácie:

 • liečba straty vlasov u mužov a žien: alopécia areata
 • androgenetická alopécia
 • difúzná strata vlasov

Kontraindikácie:

 • tehotenstvo a kojenie
 • alergické reakcie na použité látky

Účinky:

 • zabraňuje vzniku enzýmov,ktoré spôsobujú stratu vlasov,
 • stimuluje proliferáciu vlasových buniek,čím umožňuje vznik nových vlasov
 • stimuluje cirkuláciu krvi,ktorá poskytuje optimálnu výživu a okysličenie.

Výhodou mezoterapie je jej relatívna cenová dostupnosť a takmer úplná bezbolestnosť.

Efekt tejto liečebnej metódy je viditeľný bezprostredne po prvej aplikácii, avšak aby sa umocnil výsledok je potrebné daný výkon zopakovať počas 2-6 týždňov.Podľa výsledku je potreba opakovania výkonu 3-6 krát..

Zloženie:

liečebný roztok DermaHeal HL obsahuje:

 • špeciálne pripravené peptidy
 • vitamínový komplex a minerály
 • esencialné kyseliny
 • rastové faktory

Postup mezoterapie:

Dĺžka mezoterapie trvá podľa rozsahu ošetrovanej plochy, v priemere 20-30 minút.
Pred vlastnou aplikáciou sa  ošetrované miesto očistí a dezinfikuje. Potom sa aplikuje veľmi tenkými ihličkami liečebný roztok do vopred určených miest. Ihličiek se obvykle používá viac, pretože docháza k ich častému otupeniu a bolestivosť zákroku by sa tým zvyšovala. Znecitlivenie vo väčšine  prípadov nie je nutné.

U extrémne citlivých pacientov je možné použiť lokálné anestetikum, pri ohraničenej plešatosti znecitlivujúci krém či sprej.

Počet celkových ošetrení sa stanovuje podľa schémy a stavu postihnutia.

Výsledkom je: zlepšenie hydratácie a elasticity kože stimulácia a revitalizácia vlasových folikulov podpora rastu vlasov a omedzenie straty resp. vypadávaniu vlasov povzbudenie prekrvenia vlasovej pokožky zlepšenie výživy vlasov celkové zlepšenie vzhľadu vlasov a vlasovej pokožky

Po mezoterapii:

Bezprostredne po ošetrení je možné začervenanie, opuch ustupujúci behom 2 až 3 dní, veľmi vzácne se môže prejaviť hematóm, granulom, ohraničené zápalové ložisko,alergie.

Tri až štyri dni po aplikácii nedoporučujeme saunu,solárium, kúpanie, pobyt na priamom slnku, pobyt v mraze.

Schéma dávkovania:

 • prvý mesiac jedna dávka raz za týždeň
 • druhý a tretí mesiac jedna dávka raz za 14 dní po dalších 3 mesiacoch jedna dávka


Schému možno individuálne upraviť.

Výhodné je doplniť túto liečbu carboxyterapiou, ktorá výrazne prekrvuje postihnutú oblasť s potencuje účinok liečby mesoterapiou


Cenník ošetrenia Mezoterapia

 
Novinky

Plexr

Revolučná a patentovaná inovácia v oblasti estetickej medicíny a chirurgie.

čítaj viac